۲۲ خرداد ۱۳۹۸
خرداد ۲۲, ۱۳۹۸

نظر کودکان درباره لباس

خرداد ۲۲, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

نظر کودکان درباره لباس

لباس براى بزرگ ترها و حتى براى کودکان حاوى ارزش ها و بیانگر مفاهیم مختلفى است. به همین دلیل گاه بر سر نوع لباس میان کودک و پدر و مادر مشاجره ایجاد مى شود.

براى نمونه اغلب پدر و مادرها لباس را وسیله اى براى زیباتر کردن ظاهر کودک مى شناسند. برخى دیگر دوست دارند که فرزند آن ها همیشه آراسته و مرتب باشد، چرا که این دسته از والدین فکر مى کنند که آراسته بودن کودک نشانگر آراستگى و مرتب بودن والدین است. عده اى ممکن است لباس هاى کودک را مشابه لباس خود انتخاب نمایند. هیچ یک از این مبانى ارزشى، براى کودک مهم نیستند.

او فقط دوست دارد که لباس همایش راحت و مشابه دیگر همبازى هایش باشد تا در میان آن ها احساس تفاوت نکند در عین حال که زیبا نیز به نظر برسد.

چند نکته درباره لباس کودکان

۱- رنگ لباس:

کودک لباس را به دلیل رنگ هاى جذاب و شاد آن دوست دارد. او درباره تناسب رنگ لباس و این که آیا چنین رنگى به او مى آید یا نه چیز زیادى نمى داند و به همین دلیل ممکن است حتى در یک زمان لباس هایى با رنگ هاى مختلف و ناهماهنگ را براى پوشیدن انتخاب نماید. کودکان بیشتر مایل به پوشیدن رنگ هاى قرمز، سبز، نارنجى، زرد، آبى و صورتى هستند.

۲- طرح و شکل لباس:

دگمه هاى رنگى و شکل هاى دوخته شده و یا برجسته بر علاقه کودک به لباس مى افزاید. کودک به این گونه چیزها بیش از مدل لباس اهمیت مى دهد.

۳- بافت لباس:

کودکان معمولاً مواد نرم مانند مخمل، ابریشم و کتان را دوست دارند.

۴- لباس مورد علاقه:

کودک دوست دارد لباس مورد علاقه خود را چندین بار پشت سر هم بپوشد. در چنین مواردى او را راحت بگذارید و اصرار بر پوشیدن لباس دیگر به سلیقه خودتان نکنید.

۵- عدم توجه به قیمت لباس:

کودک تفاوت میان لباس ارزان قیمت و گران قیمت را درک نمى کند. بنابراین بهتر است پول زیادى صرف خرید لباس هاى گران قیمت نکنید. لباس کودک باید به اندازه کافى شیک، جذاب و با کیفیت باشد. به خاطر داشته باشید بچه ها معمولاً دوست دارند لباس هایشان از نظر رنگ یا مد مشابه رنگ لباس دیگر همبازى هایشان باشد.