۱۸ خرداد ۱۳۹۹
خرداد ۱۸, ۱۳۹۹

جراحی بینی

خرداد ۱۸, ۱۳۹۹ ۰ دیدگاه

جراحی بینی

اگر دچار مشکل و ایراد ظاهری یا داخلی یا هر دو در بینی خود هستید می توانید به کمک جراحی بینی اقدام به رفع آن ها نمایید. فقط دقت داشته باشید با توجه به حساسیت بالای عمل جراحی بینی حتما نزد بهترین جراح بینی بروید. ( جراح بینی مشهد )

جراحی بینی در صورتی که به قصد زیبایی انجام شود و رفع ایرادات فقط در ظاهر بینی اتفاق بی افتد در اصطلاح پزشکی رینوپلاستی نامیده می شود اما اگر نیاز به انجام اصلاحات بر روی تیغه بینی ( سپتوم ) وجود داشته باشد و جراحی بینی با هدف درمانی صورت پذیرد ، به آن سپتوپلاستی می گویند.

به هرحال توصیه می شود چنانچه با هدف رفع هر یک از مشکلات مربوط به بینی خود قصد انجام عمل بینی را داشتید برای آن که بتوانید نتیجه دلخواه خود را بدون بروز مشکل در سلامت دستگاه تنفسی بدست آورید ، قبل از هرچیز برای یافتن یک جراح بینی ماهر و با تجربه جستجو و تحقیق کنید.

جراحی بینی استخوانی
با توجه به نوع بافت و غضروف بینی می توان بینی ها را به دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم کرد. تفاوت اصلی میان این بینی ها در همین بافت و غضروف بینی می باشد ؛ به طوری که بینی های استخوانی غضروف محکم و پوستی نازک دارند ولی در مقابل ، بینی های گوشتی غضروفی ضعیف و پوست ضخیمی دارند.

بینی های استخوانی که در اصطلاح با عناوینی چون بینی قوزدار یا بینی عقابی نیز در میان مردم شناخته می شوند ؛ به دلیل ویژگی هایی که به آن اشاره نمودیم ، بهترین گزینه برای جراحی زیبایی بینی به شمار می روند.

استحکام غضروف بینی های استخوانی ، امکان اعمال تغییرات وسیع بر روی بینی را برای جراح بینی فراهم می آورد ؛ همچنین ظرافت پوست این نوع از بینی ها سبب می شود نتایج جراحی به وضوح قابل رویت و ملموس گردد.

جراحی بینینحوه جراحی بینی استخوانی
بینی های استخوانی به دلیل داشتن برجستگی و برآمدگی موجود بر روی پل بینی ، از زیبایی چهره بخصوص در نمای نیمرخ می کاهند و همچنین دیگر اجزای صورت را نیز تحت الشعاع قرار می دهند.

از این رو در جراحی بینی استخوانی ، عمده اقدامات لازم بر روی تیغه استخوانی بینی انجام می شود و غالبا طی این عمل جراحی ، جراح بینی اقدام به برداشتن بخش هایی از استخوان و غضروف بینی می نماید تا به این ترتیب نقائص بینی مرتفع شده و میان بینی و سایر اجزای چهره نیز تناسب و هماهنگی ایجاد گردد.

همانطور که اشاره شد بینی استخوانی دارای یک برجستگی روی پل بینی می باشد ؛ این برآمدگی ، ناشی از رشد بیش از حد غضروف بینی است که به دنبال وراثت یا در اثر اصابت ضربه به استخوان بینی رخ می دهد.

برداشتن قوز بینی یکی از اصلی ترین اعمالی است که در جراحی بینی استخوانی بدان پرداخته می شود ؛ لذا این عمل جراحی می تواند با اصلاح ایرادات بینی و رفع قوز بینی ، فرم بینی را به بهترین حالت ممکن تغییر داده و حالتی ایده آل و زیباتر به آن ببخشد.

عمل جراحی بینی گوشتی
کسانی که پوست روی بینی آن ها به دلیل ضخامت بافت آن یا به علت وجود غدد چربی از ضخامت بیشتری برخوردار است را بینی گوشتی می گویند. غضروف و استخوان زیر پوست بینی های گوشتی به مراتب ظریف تر می باشد. این ویژگی ها حساسیت جراحی بینی گوشتی را بیشتر کرده است.

جراحی بینیافراد مناسب برای انجام عمل بینی
به طور کل هر شخصی که به سن بلوغ رسیده باشد و بینی او سیر تکاملی خود را گذرانده باشد می تواند برای انجام عمل بینی اقدام نماید. عمل جراحی بینی صرفا از روی نیاز اتفاق نیفتاده و در بسیاری از موارد بخاطر سلیقه و میل شخص به تغییر انجام می پذیرد. چنانچه عمل جراحی بینی فرد متقاضی نزد یک جراح بینی ماهر انجام شود و شامل نتیجه ای موفقیت آمیز باشد تاثیر شگرفی بر روی اعتماد به نفس وی می گذارد.

در ادامه افرادی که نیاز به اقدام برای جراحی بینی خود دارند را معرفی می کنیم:

کسانی که به صورت ارثی یا در اثر تصادف و ضربه دچار قوز بینی یا کج شدگی در بینی خود شده اند.
افرادی که بینی آن ها بزرگ است یا حتی در صورتی که سایز سوراخ های بینی بیش از حد نرمال بزرگ باشد.
اشخاصی که دارای پولیپ یا انحراف بینی هستند.
چنانچه نوک بینی شخص بیش از حد پهن بوده یا دچار افتادگی نوک بینی باشد.
موضوعی که باید حتما به آن توجه داشته باشید این است که در ذهن خود تصورات غلط و توقعات دور از واقعیت را به وجود نیاورید تا بتوانید نسبت به نتیجه کار یک دید واقعی داشته باشید.

توصیه می شود در جلسات مشاوره با جراح بینی درباره تغییرات لازم بر روی بینی خود کاملا صحبت نمایید.