۲۵ اسفند ۱۳۹۸
اسفند ۲۵, ۱۳۹۸

تزریق ژل

اسفند ۲۵, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

تزریق ژل

تزریق ژل : با افزایش سن و به مرور زمان و با ایجاد تغییرات سلولی و آناتومیکی ؛ حجم بافت نرم پوست و چربی های زیرپوستی ، کاهش یافته و علائم پیری در صورت هویدا می گردد. خوشبختانه با پیشرفت فناوری های جدید در علم پزشکی و ظهور ژل ها و فیلرها ؛ می توان با استفاده از پرکننده های پوستی ، این تغییرات پوستی را برطرف کرد. ( دکتر نیلوفر نیابتی )

تزریق ژل ، روشی غیرتهاجمی جهت از بین بردن چین و چروک های پوستی و افزایش حجم صورت می باشد. ژل خاصیت پرکنندگی دارد ، به همین علت است که سبب رفع چین و چروک های عمیق و در نهایت شادابی پوست می شود.
تزریق ژل چیست ؟

تزریق ژل یک روش ایمن و بی خطر است که دارای اثراتی فوق العاده می باشد و مورد تایید سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا ( FDA ) قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که از میان انواع ژل ها و پرکننده های پوستی ، اسید هیالورونیک یکی از محبوب ترین این مواد تزریقی می باشد که امروزه با هدف اصلاح نقص بافت نرم صورت و همچنین حجیم سازی نواحی ای همچون لب ، گونه و چانه ؛ مورد استفاده قرار می گیرد.

تزریق ژل

باید توجه داشت که فرآیند تزریق ژل به صورت سرپایی بوده و پس از آن فرد ترخیص می گردد و نیازی به بستری شدن وجود ندارد و برای انجام آن ، تنها می بایست موضع مورد نظر بی حس گردد و نیازی به بیهوشی نمی باشد.
کاربردهای تزریق ژل

تزریق ژل لب ، برای فرمدهی و حجیم سازی لب
تزریق ژل گونه ، جهت حجم دهی به گونه ها
تزریق ژل چانه ، برای حجیم کردن چانه
تزریق ژل پیشانی ، برای رفع خطوط پیشانی و خط اخم
تزریق ژل خط خنده ، جهت رفع خط خنده و چروک های اطراف لب

ماندگاری تزریق ژل

هیچ نوع ژلی ، قابلیت این را ندارد که دائمی بوده و تا پایان عمر باقی بماند و به طور کلی نتایج تزریق ژل ، ۶ الی ۱۲ ماه ماندگاری دارد.
عوارض تزریق ژل

به طور کلی تزریق ژل ، عوارض جدی به دنبال ندارد ؛ البته پس از تزریق ژل به میزان ناچیزی کبودی و ورم در محل مورد نظر پدیدار می گردد که جای نگرانی نیست و پس از چند روز مرتفع می گردد.

ناگفته نماند که در صورت استفاده از مواد نامرغوب و تزریق نادرست ، ممکن است فرد متحمل عوارض جدی گردد.